KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15144217
*
nr 1514 4217
Isto Jakola
(f. 1940), Finland
Oljemålning, "Målning". Signerad, daterad -81. Olja på duk, 16x22 cm, yttermått inklusive ram: 24x30 cm
Isto Jakola, finländsk målare född i Oulu 1940.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2023
kl 18:23:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 18:03:49
1
300 kr
9/1 18:10:23
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland isto jakola norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Isto Jakola
Isto Jakola, finländsk målare född i Oulu 1940.
nr 1514 4217
Isto Jakola
(f. 1940), Finland
Oljemålning, "Målning". Signerad, daterad -81. Olja på duk, 16x22 cm, yttermått inklusive ram: 24x30 cm
Isto Jakola, finländsk målare född i Oulu 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 18:03:49 | 1 | 300 kr |
9/1 18:10:23 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland isto jakola norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52